Supermodelja 25-vjeçare, Gigi Hadid ka qenë e kujdesshme të qëndrojë e fshehur në fermën e nënës së sa,  Yolanda Foster në Pensilvani, përderisa ajo është shtatzënë.

Por, të mërkurën bukuroshja bionde ndau një video në Instagram Live për kënaqësinë e fansave të saj, përcjell portali rtv21.tv

Ylli me qendër në New York kishte veshur bluzë gjelbër me të bardhë nga Holiday nga Emma Mulholland që pjesërisht ekspozonte barkun e saj të fryrë.

Hadid tha se nuk treguar shtatzëninë e saj në publik sepse dëshiron që fokusi të jetë pandemia e koronavirusit,

“Tani për tani thjesht dua ta provoj dhe shkruaj në ditarin tim”, tregoi Hadid

Ajo gjithashtu tha: Shumë njerëz janë të hutuar npse nuk po ndaj më shumë  foto, por jam shtatzënë në kohë të në pandemie, padyshim që shtatzënia ime nuk është gjëja më e rëndësishme që po ndodh në botë, kjo është ajo pse nuk e ndjeva një nevojë për të ndarë me publikun, përveç me familjen dhe miqtë e mi.