Gili e pikëlluar për vdekjen e Violetës

Gili e pikëlluar për vdekjen e Violetës

Këngëtarja, kompozitorja dhe gazetarja e njohur shqiptare, Violeta Rexhepagiqi ka vdekur sot. lajmi për vdekjen e Violetës ishte i pikëlluar për tè gjithë e sidomos për  ata që punuan me të.

Në mesin e tyre është edhe këngëtarja e njour Gili, e cila në Instagram ka publikuar një foto të Violetës, teksa ka shkruar se artiste si ajo lindin rrallë.

“Rrallë lindin artiste si ti Viki! Lamtumirë”, ka shkruar Gili. 

 

View this post on Instagram

 

Rrallë lindin artiste si ti Viki! Lamtumirë 🙏❤️! @violetarexhepagiq

A post shared by GILI Official profile (@gili.official) on

 Kujtojmë se, Violeta Rexhepagiqi ka interpretuar rreth 40 këngë për fëmijë, e më pas edhe për të rritur, aty ku edhe dolën hitet e saj por përkrah Armend Rexhepagiqit e Aida Barakut. “Vetëm ty të besova”, “A e din”, “Hëna”, “Lamtumirë”, “Do të përballoj”, “Zana e Maleve”, “Gyrbet”, “Sher o sher”, “Shota”, janë disa nga projektet më të suksesshme të Violetës, e cila gjithashtu ishte edhe pjesë e grupit “Vivien”. /21Media