Kosovaret e suksesshme në Grand Slamit

Kosovaret e suksesshme në Grand Slamit

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur ta mposht garuesen nga Azerbaixhani, Alexandra-Larisa Florianan,në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Paris të Francës.

Gjakova ka mposhtur Florianan me Ippon.

Gjatë ditës së sotme në këto gara arritën fitore edhe Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu.

Xhudistet kosovare, janë duke marr pjesë në Grand Slamin e Parisit. Këto gara kanë filluar sot dhe do përfundojnë të hënën më 10 shkurt. /21Media