I dyshuari është dërguar në mbajtje

I dyshuari është dërguar në mbajtje

Një person nga Gjakova mbrëmë rreth orës 19:00 ka dëbuar nga shtëpia gruan e tij dhe dy fëmijët. Lajmin e ka  konfirmuar Policia e Kosovës.

“Viktima femër K-shqiptare ka raportuar se është ofenduar, fyer, nënçmuar dhe dëbuar nga banesa me dy fëmijët e saj, nga burri i saj i dyshuari mashkull K-shqiptar”, thuhet në raportin e policisë.

Po ashtu bëhet e ditur se personi i dyshuar me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje./21Media