Gjashtë persona vdiqën si pasojë e tërmetit që ndodhi sot në Turqi, ndërsa numri i të lënduarve shkoi në 257.

AFAD raportoi se pas tërmetit me madhësi 6.6 në Izmir, kishte 67 tronditje, 13 prej të cilave ishin më shumë se 4. 4 persona u plagosën nga rrënojat e ndërtesës, e cila u shkatërrua për shkak të tërmetit në Rrugën 1593 në rrethin Bayraklı.

Tërmeti u ndje në rajonet Egje dhe Marmara, përfshirë Stambollin dhe Bursën.