‘Rentsenkhorloo’ Ren ‘Bud, e cili ka lindur në Mongoli, besohet se hyn në grupin e njerëzve me këmbët më të gjata në botë  (1.34 metra) dhe insiston që ajo nuk ka frikë t’i tregojë ato, përcjell portali rtv21.tv

Ren thotë: ‘Më pëlqen të vesh pantallona të shkurtra dhe taka të larta, veçanërisht që këmbët t’i duken më të gjata. Unë i dua këmbët e mia të gjata dhe mendoj se ato më bëjnë më të bukur. ‘

Gruaja me këmbët më të gjata në botë thuhet se është adoleshentja Maci Currin, nga Austin, Teksas, e cila ka kunjat me madhësi 1.33 metra  – duke thyer rekordin e mëparshëm të 1.32 metra  të mbajtur nga Ekaterina Lisina, nga Rusia./21Media