Kapet një anije me drogë

Kapet një anije me drogë

Një nëndetëse e ngarkuar me më shumë se 2.000 kg kokainë është kapur në Spanjë, thonë burimet e policisë.

Dy persona u arrestuan pasi një anija u kap në brigjet e Galicisë në veri-perëndim derisa person i tretë ka arritur të largohet. Sipas policisë, të gjithë thuhet se janë nga Ekuadori.

Mediat spanjolle raportojnë se nëndetësja ishte nga Kolumbia dhe policia po përpiqet të sigurojë nëse lundroi gjatë Amerikës së Jugut me drogën./21Media