Spitali i Përgjithshëm Gjakovë ja njoftuar se gjatë 24 orëve në këtë spital janë trajtuar 94 pacientë të hospitalizuar për Covid.

Sipas spitalit, 61 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 54 pacientë me oksigjeno-terapi, 6 pacientë në CPAP maske dhe 1 pacient i intubuar.

“Ju rikujtomë qytetarëve se spitalet po mbushen, mbani maskat, distancen dhe higjenen”, thuhet tutje në njoftim./21Media