Gjermania ka fituar ndaj Australisë me rezultat 3-2

Gjermania ka fituar ndaj Australisë me rezultat 3-2

Në Kupën e Konfederatave “Rusia 2017”,  në përballjen ndërmjet Gjermanisë dhe Australisë golin e parë e shënoi në fillim të ndeshjes L ars Stindl, për Gjermaninë në minutën e pestë pas asistimi të Jualian Brandt.

Kurse Austraila barazoi rezultatin në minutën e 41 me anë të Tom Rogic . Në minutën e 44 eperësinë për Gjermaninë e ktheu Julian Draxler .

Gjatë pjesës së dytë u shënuan edhe dy gola. Gjermania prapë shënoi me antë të Leon Goretzka në minutën e 48.
Deri në fund të ndeshjes u shënua edhe një gol nga Tomi Juric duke i siguruar fitore Gjermanisë me rezultat 3-2./21Media