Liverpooli kërkon Muriqin

Liverpooli kërkon Muriqin

Sulmuesi i Fenerbahçes, Vedat Muriqi i ka impresionuar bordin e Tottenhamit në ndeshjen ndaj Anglisë.

Sipas disa mediave angleze kosovari ka qenë në vëzhgim nga skautet e Tottenhamit dhe ata janë larguar me përshtypje pozitive për sulmuesin.

Spurs janë gati për të provuar të bisedojnë me Muriqin, pasi të përfundojnë kualifikimet për Euro 2020.

Gjiganti anglez është në kërkim të një sulmuesi pasi Fernando Llorente dhe Vincent Jansson janë larguar.

Muriqi shënoi nga penalltia në humbjen e Kosovës ndaj Anglisë si dhe bëri një lojë të mirë përballë dy mbrojtësve anglezë Keane dhe Maguire.