Manchester City ka hequr dorë nga interesimi për të nënshkruar me Lionel Messin, informoi eksperti i futbollit spanjoll, Semra Hunter.

Duke folur për Sky Sport News, Hunter tha se ka marrë informacione nga një burim i afërt me Cityn, se gjiganti anglez nuk do të bëjë ofertë për argjentinasin.

“Bazuar në informata e detajuara që i kam, dera tani më është e mbyllur”, tha ai.

Messi kërkoi largimin nga Barcelona gjatë afatit kalimtar veror dhe ishte lidhur me disa skuadra se Manchester City, Manchester United, PSG, Juventus dhe Inter, por pas një takimi me drejtuesit e klubit vendosi të vazhdojë qëndrimin te Barcelona edhe për një sezon.