Real Madridi është duke prirë në garën për të siguruar shërbimet e mbrojtësit të Bayern Munchen, David Alaba.

Sipas The Athletic, skuadra spanjolle mund ta merr austriakun që në janar

Los Blancos kanë mposhtu në këtë garë Manchester United dhe Liverpool që po ashtu janë duke luftuar për nënshkrimin e austriakut.