Skuadra e Gjilanit sot ka shënuar fitore me rezultat minimal 1:0 ndaj Deçiqit nga Tuzi, në miqësoren që u zhvillua në Durrës. Skuadra shqiptare Deçiqi është nënkampion vjeshtor i Malit të Zi dhe me synime që të ruajnë pozitën e dytë deri në fund të kampionatit.

Golin e vetëm në përballje e realizoi futbollisti, Gerhard Progni.