Gjykata e Tiranës ka vendosur dënimin ‘Arrest me burg’ për 3 persona të arrestuar dhe ‘Detyrim Paraqitje’ për 9 të tjerë në protestën e së enjtes (10 dhjetor) për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha.

Gjithashtu, kjo gjykatë ka vendosur  masën ‘Arrest shtëpie’ për 9 qytetarë që kanë protestuar të enjten./oranews