Gjyshja 61-vjeçare dhe burri i saj 24-vjeçar po planifikojnë të kenë fëmijë

Një gjyshe 61-vjeçare dhe bashkëshorti i saj 24 vjeç, kanë njoftuar se po planifikojnë të kenë fëmijën e tyre të parë së bashku përmes një surrogate – pavarësisht diferencës së tyre në moshë.
Kuran McCain dhe gruaja e tij, nëna e shtatë fëmijëve, Cheryl McGregor, nga Gjeorgjia, u takuan për herë të parë në vitin 2012 ndërsa të dy punonin në zinxhirin e ushqimit të shpejtë Dairy Queen, kur ai ishte vetëm 15 vjeç.
Por ndjenjat romantike lulëzuan shumë më vonë. Ata humbën kontaktin, por u rilidhën në vitin 2020 kur kujdestari Quran pa Cheryl-in duke punuar si arkëtare në një dyqan komoditeti.
Ata u martuan vitin e kaluar dhe tani janë gati të zgjerojnë familjen.
Cheryl ka tashmë shtatë fëmijë dhe 17 nipër e mbesa, por çifti tha se “ndihen se meritojnë fëmijët e tyre”.
Dyshja u përpoqën por për shkak të moshës së Cheryl, ata vendosën t’i drejtoheshin zëvendësimit ose birësimit./21Media

Back to top button