Përmbyllet faza çerekfinale e Ligës së kampionëve në futboll 

Përmbyllet faza çerekfinale e Ligës së kampionëve në futboll 

Lioni ka mposhtur Mançester Junajtedin me rezultat 3 :1 në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve në futboll. Gjysëmfinslistëe të kësaj  tashmë gare janë : Bajern Munih – Lion dhe Paris Sen Zhermen – Lajpcig. Ndeshjet zhvillohen me 18 dhe 19 gusht ndërsa finalja me 23 gusht.(E pergaditi- Tomor GRABOVCI),.21Media