Futbollistët e Romës dhe Juventusit po zhvillojnë ndeshjen në kuadër të xhiros së dytë në Serie A.

Romakët kanë ardhur në epërsi me golin e Jordan Veretout në minutën 31 nga penalltia, pasi më herët Rabiot preku topin me dorë brenda zonës së rreptësisë, për shkak të të cilës u ndëshkua me karton të verdhë.