Shikoni kërkimet kryesore të vitit

Shikoni kërkimet kryesore të vitit

Në vitin 2019, njerëzit në të gjithë Amerikën iu drejtuan Google-it për të gjitha përgjigjet. Tani, Google ka zbuluar emrat e të famshmëve që janë kërkuar më së shumti.

Më poshtë, ne po ju prezantojmë 10 kërkimet kryesore të vitit, si dhe çdo kategori të “Kërkimet e vitit në Google”, përcjell rtv21.tv

1. Disney Plus

2. Cameron Boyce

3. Nipsey Hussle

4. Hurricane Dorian

5. Antonio Brown

6. Luke Perry

7. ‘Avengers: Endgame’

8. ‘Game of Thrones’

9. iPhone 11

10. Jussie Smollett

Lajmet më të kërkuara

1. Hurricane Dorian

2. Notre Dame Cathedral

3. Women’s World Cup

4. Area 51 raid

5. Copa America

6. El Paso shooting

7. Sri Lanka

8. Government shutdown

9. Equifax data breach settlement

10. California earthquake

Njerëzit më të kërkuar:

1. Antonio Brown

2. Jussie Smollett

3. James Charles

4. Kevin Hart

5. R. Kelly

6. 21 Savage

7. Lori Loughlin

8. Jordyn Woods

9. Bryce Harper

10. Robert Kraft

Aktorët më të kërkuar

1. Jussie Smollett

2. Kevin Hart

3. Lori Loughlin

4. Felicity Huffman

5. Keanu Reeves

6. Rami Malek

7. Joaquin Phoenix

8. Kate Beckinsale

9. Halle Bailey

10. Maisie Williams

Sportistët më të kerkuar

1. Antonio Brown

2. Bryce Harper

3. David Ortiz

4. Andrew Luck

5. Myles Garrett

6. Megan Rapinoe

7. Russell Westbrook

8. Zion Williamson

9. Melvin Gordon

10. Alex Morgan

Këngëtarët dhe grupet më të kërkuara

1. R. Kelly

2. 21 Savage

3. Billie Eilish

4. Lil Nas X

5. A$AP Rocky

6. Mötley Crüe

7. Lizzo

8. Gladys Knight

9. Tekashi 69

10. Joy Villa./21Media