Rasti ka ndodhur dje në qytetin e Shtimes

Rasti ka ndodhur dje në qytetin e Shtimes

Raportohet se tre të dyshuar të panjohur nën kërcënimin e armëve (të gjata) kanë grabitur filialin e një banke me ç’rast kanë marrë një shumë të parave dhe janë larguar në drejtim të panjohur me një veturë me targa lokale.

Polcia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në Shtime.

Nuk raportohet për të lënduar. Vetura e dyshuar është gjetur e djegur tërësisht.