Mbrëmë rreth orës 22 e 30 minuta ka ndodhur një grabitje e armatosur në një pikë të karburantit e cila ndodhet në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë.

“Dy viktimat meshkuj kosovar punëtor në një pompë të derivateve kanë njoftuar se tre persona të panjohur të maskuar dhe me armë kanë grabitur para dhe kanë ik në drejtim të panjohur”, njofton policia

Në vend-ngjarje kanë dalë njësitë përkatëse të cilat po merren me rastin, dhe nuk raportohet për të lënduar  Policia ka bërë të ditur se për grabitjen është njoftuar me kohë edhe prokurori i shtetit./21Media