Gratë më të fuqishme gjatë vitit 2022

Përmbledhja përfundimtare vjetore e grave më të fuqishme të industrisë së argëtimit u bë dhe kjo listë ka disa emra të mëdhenj si Lizzo, Taylor Swift dhe Jennifer Aniston.
Jennifer Aniston
Jen Aniston është një nga aktoret e preferuara të Hollywood-it Dhe duket se aktorja është gati të jetë gjithnjë e pranishme në vitin 2023, pasi së fundmi u gjet duke xhiruar sezonin e tretë të spektaklit të saj ‘The Morning Show, Aniston’.

Taylor Swift

Këtë vit, Swift arriti piketa të shumta për sa i përket karrierës së saj. Disa mund të thonë se këngëtarja e ‘Bad Blood’ shkoi zyrtarisht në Hollywood. Filmi i saj i shkurtër ‘All Too Well’, i cili ishte një përpjekje regjisoriale, ka të drejtë për çmimet “Oscar” që do të mbahen në vitin 2023 dhe gjithashtu mori një shtysë festivali në Toronto.

Lizzo

Këngëtarja e ‘Good As Hell’ ka arritur shumë sukses këtë vit. Të thuash se ajo i ka tejkaluar pritjet me të gjitha gjërat e mahnitshme që ka bërë në karrierën e saj do të ishte një nënvlerësim. Arritja e saj më e madhe, me siguri do të ishte fitimi i një çmimi “Emmy” për shfaqjen e saj të parë televizive. Këngëtarja dhe ylli i rrjeteve sociale tani po i jep fund vitit të saj të jashtëzakonshëm me një performancë të veçantë live në “HBO Max” në prag të Vitit të Ri.

Back to top button