Edhe Ambasada e SHBA në Prishtinë ka mirëpritur formimin e qeverisë së re të Kosovës

Edhe Ambasada e SHBA në Prishtinë ka mirëpritur formimin e qeverisë së re të Kosovës

Qeverinë Hoti e kanë uruar Emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe Bashkimi Evropian, duke theksuar se presin rifillim të shpejtë të bisedimeve Kosovë–Serbi./21Media