Kampioni i Spanjës ka përgatitur një ofertë prej 200 milionë eurosh

Kampioni i Spanjës ka përgatitur një ofertë prej 200 milionë eurosh

Sulmuesi i Atletico Madridit Antoine Griezmann mund të ndryshojë mesin në verën e ardhshme.

Mediat në Spanjë dhe Francë raportojnë për pakënaqësinë e tij pas eliminimit të klubit nga Liga e Kampionëve dhe interesimit të Barcelonës.

Kampioni i Spanjës ka përgatitur një ofertë prej 200 milionë eurosh, e cila është shuma e klauzolës së blerjes.

AS ka njoftuar tashmë se Paris Saint-Germain është i interesuar për shërbimet e lojtarit francez.

Udhëheqësit e “shenjtorëve” po ndjekin nga afër zhvillimin e situatës dhe janë gati të dërgojnë një ofertë në rast se klubi lë një nga sulmuesit, Neymar da Silva ose Kilian Mbappe, për të cilët janë të interesuar Real dhe Barcelona.

Burimet e afërta me Griezmann thanë se ai nuk është kundër idesë së kthimit në Francë, por në kushte të caktuara.