"Nga Arbër në Arba"

“Nga Arbër në Arba”

Halloween është një ndër festat që festohet në çdo vend të botës. Jeta e natës është ajo ku ekspozohen kostumet dhe maskat më të frikshme për Halloween.

Grimeri i njohur, Arbër Bytyqi për këtë festë ka vendosur që ta grimojë vetën si një femër. Fal grimit profesional, ai ka pësur ndryshim drastik në pamje, shkrua rtv21.tv

“Nga Arbër në Arba”, ka qenë mbishkrimi që ai e la poshtë fotografisë së publikuar në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

From Arbër to Arba Halloween Makeup Transformation 🤗#MAKEUPbyARBER

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on

Për këtë transofrmim, grimeri pranoi komente të shumta edhe nga artistët e njohur si, Dafina Zeqiri, Luana Vjollca, Fifi, Betarix Ramosaj, të cilët mbetën të habitur me këtë ndryshim të Arbërit.

Halloweeni festohet çdo vit me 31 tetor. /21Media