Një grua nga fshati Plemetin i Obiliqit ka sulmuar fizikisht ish-bashkëshortin e saj, kështu duke e bërë për spital.

Rasti ka ndodhur në natën e 26 prillit.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, viktima është dërguar në QKUK, për trajtim mjekësor. Ndërsa, e dyshuara është arrestuar dhe me vendim të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje./21Media