Mikja mahnit me pamje

Mikja mahnit me pamje

Myrvete Bajrami emër ky i njohur në skenën muzikore si Mikja, përveç muzikës ajo njihet edhe si gruaja e Lutfi Hazirit, të parit të Gjilanit.

Që nga viti 1994, kishte filluar të merrej me muzikë. Në dhjetor të po atij viti, ajo kishte marrë pjesë në Festivalin e 33-të në RTSH me këngën, “Natë e Vonë”, shkruan rtv21.tv

Myrvetja që nga fillimi i karrierës është shfaqur gjithmonë me një stil unik, të cilën e veçonte eleganca në çdo paraqitje skenike. Mikja edhe tani vazhdon ta ruaj këtë stil.

Në një foto që ka publikuar së fundi, Mikja mahniti me pamjen teksa lirisht mund të thuhet se u bën konkurrencë këngëtarëve të reja.

“Mikja – Dy herë në jetë”, “Ma hek një mall”, “Nisem” e shumë tituj tjerë e pasurojnë repertuarin e këngëtares Bajrami.

Lutfi Haziri dhe Mirvete Bajrami së bashku kanë katër fëmijë, tri vajza e një djalë./21Media