Mungojnë  Muriqi , Rashica , Rrahmani , Halimi , Kryeziu dhe Voca

Mungojnë  Muriqi , Rashica , Rrahmani , Halimi , Kryeziu dhe Voca

Filloi grumbullimi I kombëtarës së Kosovës në futboll, në prag të ndeshjeve tetorit. Konfirmohen mungesa të shumta të futbollistëve për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut. Për shkak të lëndimeve pjesë e ekipit nuk do të jenë , Muriqi , Rashica ,  Halimi , Kryeziu dhe Voca .(E pergaditi- Bajram SHALA)./21Media