Pronarët e PSG-së, kishin diskutuar situatën me ish-yllin e Barcelonës

Pronarët e PSG-së, kishin diskutuar situatën me ish-yllin e Barcelonës

Paris Saing-Germain kërkon të bëjë një tjetër ndryshim në shtabin teknik të skuadrës.

Drejtuesit e klubit parisien e kanë vënë Pep Guardiolën si një nga kandidatët kryesor për të zëvendësuar Thomas Tuchel, transmeton KosovaPress.

Përpos Guardiolës, opsioni tjetër është Max Allegri, mirëpo drejtuesit parisien më shumë e pëlqejnë spanjollin i cili thuhet se është në vitin e tij të fundit në Angli tek Manchester City.

Nëse Tuchel nuk arrin ndonjë sukses të madh, në Ligën e Kampionëve me PSG-në, ai pritet të shkarkohet dhe PSG menjëherë është duke kërkuar pasardhësin e tij.

Pronarët e PSG-së, kishin diskutuar situatën me ish-yllin e Barcelonës, Xavi i cili ka rekomanduar trajnerin e Manchester Cityt, ndërsa drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo preferon ish-trajnerin e Juventusit, Max Allegrin.