Këngëtarja e njohur shqiptare, Shyhrete Behluli publikoi projektin e ri të titulluar “Gurbetqar emrin e kam”.

Teksti i kësaj kënge ka vargje emocionuese kushtuar mërgimtarëve, shkruan rtv21.tv

Këtë këngë Shyhretja e publikoi edhe me videoklip në të cilin si gjithmonë duket për mrekulli.

“Gurbetqar emrin e kam herë në gëzim e herë me lot jam, me besu nuk po muj se jam tu plak në dhe të huaj”, thuhet në një vargje të kësaj kënge.

 

Për festat e fundvitit Shyhretja solli disa projekte si solo ashtu edhe bashkëpunime me Engjin dhe Afrim Muqiqin./21Media