Aktorja turke, Songül Öden, zemrat e publikut shqiptarë  i rrëmbeu me rolin e “Gymyshit”. Edhe pse ka kaluar kohë e madhe pas përfundimit të këtij serialit, fansat e saj ende kanë intereesim për aktoren.

41-vjeçarja në fund të muajit korrik kurorëzoi dashurinë e saj me martesë me biznismenin turk, Arman Biçakçi.

Për këtë ditë çifti organizoi një ceremoni të veçantë pranë familajrëve dhe shoqërisë.

Për disa vite ishte e martuar me aktorin e mirënjohur turk, Kerem Alışık, i njohur me rolin e “Ayhanit” te seriali “Kara Sevda”. Ata i ndanë rrugët në vitin 2016, pas 8 vjetësh lidhje. Kjo edhe ishte arsyeja pse u tërhoq nga profesioni i saj ./21Media