Sot në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendbollin e Evropës - konkurrenca e femrave u përballen Buducnosti dhe Gyori

Sot në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendbollin e Evropës – konkurrenca e femrave u përballen Buducnosti dhe Gyori

Sapo përfundoi ndeshja, e cila i takoi Gyorit që nesër do të përballet në finale me njërin nga 2 klubet që përballen sonte në gjysmë finalen tjetër, Bucurest dhe Vardar shkruan rtv21.tv.

Gyori dominoi gjatë gjithë ndeshjes, dhe rezultati final kishte 6 gola diferencë, 20 me 26 në favor të fituesve.

Gjysmëfinalen e ardhshme mes Bucurestit dhe Vardarit që fillon në ora 17:45, si dhe finalen kryesore nesër e ndeshjen për vendin e tretë mund t’i ndiqni vetëm në RTV 21 PLUS./21Media