Sonte në DebatPernime u diskutua për ekonominë dhe financat e Kosovës

Sonte në DebatPernime u diskutua për ekonominë dhe financat e Kosovës

Të ftuar kësaj here ishin ish ministrat Bedri Hamza, Avdullah Hoti dhe Valdrin Lluka, si dhe Hekuran Murati i ish anëtar i Shoqërisë Civile, tani pjesëtar i Lëvizjes Vetëvendosje.

Ish ministri Hamza foli për të mirat e arritura gjatë mandatit të tij si ministër , e këtu në theks e pati rritjen e pagave, shkruan rtv21.tv.

Ai ka folur për pagat e sektorit publik që sipas tij kanë qenë ndihma sociale diku rreth 150 euro, ndërsa sot marrin afërt 450-500 euro, duke shtuar se kjo nuk është e mjaftueshme.

Ai tutje ka cekur edhe faktin se ka pasur një rritje të mjaftueshme të pensioneve./21Media