Aktorja e njohur turke, Hande Erçel muaj më parë u nda nga i dashur këngëtari Murat Dalkiliç.

Sipas mediave turke,  arsyeja e ndarjes së tyre ishte Hande e cila sipas mediave turke kishte nisur një lidhje të re me aktorin Kerem Bursin. Por, kjo u mohua nga dyshja duke bërë të qartë se janë vetëm kolegë dhe po bëjnë punën e tyre.

Kurse, në lidhje me Muratin aktorja së fundmi është shpehur se ata kanë raporte të mira shoqërore edhe pas ndarjes së tyre. Madje ata kalojnë kohë së bashku edhe me shoqërinë e tyre./21Media