Ja përse duhet konsumuar çdo ditë arrat

Ja përse duhet konsumuar çdo ditë arrat

Konsumimi çdo ditë i arrave lufton sëmundjet e zemrës kështu thuhet sipas një studimi nga Doktor Penny Kris Eteron në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas ekspertit Penny Kris Eteron të konsumosh arra ose vaj arrash për 4 ditë me radhë, zvogëlojmë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Duke konsumuar vetëm tre lugë gjelle vaj arrash do të ndodhë që enët e gjakut të përmirësohen brenda katër orësh. Prandaj vazhdoni të konsumoni sa më shumë dhe do të keni shëndet më të mirë.