Opozita dyshon

Opozita dyshon

Pushteti dhe opozita vazhdojnë me retorikën e tyre rreth hapjes së negociatave me Bashkim Evropian. Kreu i VMRO-DPMNE-së Hirstjan Mickoski, dyshon se vendi do të marrë datë të pastër për hapjen e bisedimeve me BE-në.

Por nga ana tjetër, kryeministri Zaev është i bindur se vendi më 17 apo 18 tetor do të marrë datë për fillimin e negociatave me BE-në.

Edhe Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska, tha se RMV dha rezultate, dhe tani pret që Unioni të dëshmojë lidership dhe t’i hapë negociatat inkuadruese./21Media