Haradinaj: Bëhuni gati për një qeveri Haradinaj

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Haradinaj hedhë poshtë spekulimet për pakicat serbet

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se ka komunikim me pakicat serbe në Kosovë, duke hedhë poshtë lajmet se ata kërkojnë poste ministrore për të hyrë në koalicion.

“ Është një koalicion konspirativ i plotë të majtëve, u çmendën prej Vetëvendosjes… po e gjejnë përkrahjen me gjithkënd po mundohen të bindin gjithkënd se sa keq e sa të këqij, unë se kam ditur që jam kaq i rëndësishëm për ta”, tha Haradinaj, duke shtuar se duhet t’i japin respekt pasi është i zgjedhur si gjithë të tjerët, shkruan rtv21.tv

“Sikur të kish dal dikush me një votë para neve e kisha respektua. Kemi bë projektin e VLAN-it së bashku, na ka dështua kemi hekë dorë. Kemi pranua pastaj rezultatet e marrëveshjes Mustafa- Thaçi”, shtoi Haradinaj.

Ai tha se të gjithë duhet të bëhen gati për pranimin e rezultateve të këtyre zgjedhjeve dhe të bëhen gati për qeverinë Haradinaj./21Media