Haradinaj: Vështirë për t’i menaxhuar ndihmat, nuk pres abuzime.-Meta: FSK ka shkëlqyer që në orët e para me reagimin e menjëhershëm.-Kurti: Kosova e Shqipëria të bashkëpunojnë që të mos kemi krizë humanitare

Haradinaj: Vështirë për t’i menaxhuar ndihmat, nuk pres abuzime.-Meta: FSK ka shkëlqyer që në orët e para me reagimin e menjëhershëm.-Kurti: Kosova e Shqipëria të bashkëpunojnë që të mos kemi krizë humanitare

Kryeministri në detyrë i Qeverisë Ramush Haradinaj dhe kandidati për kryeministër të ardhshëm Albin Kurti, vizituan vendet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. Haradinaj premtoi angazhim të vazhdueshëm të Kosovës për të prekurit nga tërmeti. Ndërsa, Kurti kërkoi bashkëpunim institucional në mes të Kosovës dhe Shqipërisë./21Media