Haradinaj: Dialogu po udhëhiqet nga Merkel e Macron

Haradinaj: Dialogu po udhëhiqet nga Merkel e Macron

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se është lajm i mirë që procesi i dialogut me Serbinë është hequr nga udhëheqja e përfaqësueses së lartë të BE-së Federica Mogherini, dhe tashmë sipas tij këtë proces po e udhëheqin kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emmanuel Macron. Këtë deklaratë kryeministri Haradinaj e bëri gjatë pjesëmarrjes me strukturat e AAK-së në Viti.

Ndjekim deklaratën e kryeministrit Ramush Haradinaj./21Media