Haradinaj: I kemi votat për krijimin e qeverisë

Haradinaj thotë se votat janë të konfirmuara

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj në emisionin Argument Plus të RTV21 tha se ky koalicion ka vota të mjaftueshme për krijimin e qeverisë.

Sipas tij, janë 61 vota plus që janë të konfirmuara.

“ Situata nuk është ashtu siç po prezantohet në media. Unë në këtë rast përfaqësoj vetveten, Aleancën, koalicionin, por jam dhe mandatar. Do të thotë e kam të drejtën me negociua edhe palët që negociojnë me mua nuk kanë nevojë me negociua me askënd tjetër përreth meje”, tha Haradinaj./21Media  

 

 

Back to top button