Deklarimet pas votimit të qeverisë së re

Deklarimet pas votimit të qeverisë së re

Pas formimit të qeverisë së re, jashtë kuvendit të Kosovës, mediave i’u drejtuan kryeministri Avdullah Hoti, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.
Haradinaj e Limaj komentuan qëndrimin e deputetit të Nismës Haxhi Shala lidhur me votën e tij për formimin e Qeverisë, derisa kryeministri Hoti, refuzoi t’i përgjigjet pyetjeve të gazetarëve lidhur me marrëveshjen me Listën Serbe./21Media