Haradinaj: Është herët të flitet për zgjedhje të reja

Haradinaj: Është herët të flitet për zgjedhje të reja

Kryeministrë në detyrë, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se është herët të flitet  për zgjedhje të reja pasi që siç tha, tani duhet të zbatohet rezultati zgjedhor për të cilin ka vendosur sovrani. Haradinaj foli edhe për liberalizimin e vizave dhe për idenë e Minishengenit Ballkanik. Tha se Minishengeni Ballkanik, nuk është as në interes të liberalizmit e as të Kosovës, por është zgjerim indikim rus dhe kinez në Ballkan./21Media