Haradinaj: Nuk preferojmë koalicion me PDK-në, LDK-në dhe VV-në

Haradinaj: Nuk preferojmë koalicion me PDK-në, LDK-në dhe VV-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj e ka quajtur të dëmshme për vendin nëse ndonjë subjekt politik i shmanget zgjedhjeve dhe tenton të krijoj qeveri teknike me kryeministër konsensual./21Media