Haradinaj-Stublla: 30 vjet më parë, kthesa e madhe për liri

Reka: Përmes ekspozitës e keni rastin të shihni çka ndodhi para tridhjetë vjetësh në këtë shesh.-Zefaj: 30 vjet më parë filloi një histori e re për Kosovën

Më herët gjatë ditës po në nderim të 30- vjetorit të vizitës së delegacionit të parë të Senatit të SHBA-ve në Kosovë, të kryesuar nga senatori Bob Dole, në Prishtinë u zbulua pllaka përkujtimore kushtuar kësaj vizite si dhe u hap ekspozita me fotografi gjatë kësaj vizite, të realizuara nga Hazir REKA.(Teksti- Kujtesa BAJRAMI-FANA, kamera- Berat BAHTIRI)./21Media

Back to top button