Kryeminstri premton investime dhe lehtësime për këtë komunë

Kryeminstri premton investime dhe lehtësime për këtë komunë

Në një vizitë pune që zhvilloi në komunën e Malishevës, kryeministri Ramush Haradinaj, tha se niveli qendror do t’i dalë në ndihmë kësaj komune në shumë projekte. Tha se furnizimi me energji elektrike mbetet ende problem. Kryetari i kësaj komune, Ragip Begaj tha se komuna shpreson në përkushtimin dhe mbështetjen e nivelit qendror./21Media