Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj -Stublla në fjalën e saj të parë në Kuvendin e Kosovës ka kritikuar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe qeverisjes Kurti duke ia përmendur dështimet gjatë qeverisjes.

Haradinaj- Stublla e ka quajtur veten “mësimdhënëse” për deputetët të LVV-së, duke iu thënë “jeni bë si klasë e parë, po duhet me ju mbajtë ligjërata”./21Media