Haradinaj: Nuk kërkojmë përmbysje të rezultatit, dëmtohet suksesi i demokracisë sonë

Haradinaj: Nuk kërkojmë përmbysje të rezultatit, dëmtohet suksesi i demokracisë sonë

Ndryshe nga LDK, PDK dhe NISMA Social Demokrate, të cilat kërkojnë rinumërim  të votave, Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj,   në një  konferencë për media ka deklaruar se e pranojnë rezultatin zgjedhor dhe se nuk do të kërkojnë rinumërim, për shkak të, siç ka thënë ai, rinumërimi e dëmton procesin./21Media