Çifti do të festojnë në mënyrë më private

Çifti do të festojnë në mënyrë më private

Princ Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të thyejnë traditën disavjeçare të familjes mbretërore, duke mos u bërë pjesë e festimeve të Krishtlindjes në Sandringham.

Kjo është Krishtlindja e parë e djalit të tyre 6-muajsh, Archie, ndaj Meghan dhe Harry mendohet se mund të qëndrojnë në shtëpi në Windsor ose mund të udhëtojnë për të festuar me nënën e 38-vjeçares, Doria Ragland.

Biografi i familjes mbretërore, Ingrid Seward u shpreh se “është e trishtueshme që Princi dhe Meghan nuk duan t’i bashkohen familjes. Mbretëresha mund të jetë pak e lënduar, por ajo është shumë e hijshme për ta lënë të kuptohet kjo”.

Harry gjithmonë i ka kaluar Krishtlindjet në shtëpinë e Mbretëreshës në Norfolk, përveçse në vitin 2012 kur ishte në Afganistan. Ndërkohë, pas fejesës në vitin 2017, që kur Meghan u bë anëtare e Familjes Mbretërore, edhe ajo është bashkuar me Harry për festimet në Sandringham Estate./21Media