Po zgjidhet Presidenti dhe Presidentët e ri

Po zgjidhet Presidenti dhe Presidentët e ri

Nënkrytetari i LDK-së, Lutfi Haziri dhe anëtari i kryesisë së LDK-së, Arban Abrashi po marrim pjesë në punimet e Kongresit të EPP – European People’s Party, ku do të zgjidhet Presidenti dhe Presidentët e ri.

“Edhe pak minuta fillon seanca plenare, ku emra të mëdhenj të demokracisë evropiane, si Tusk, Tajani, McAllister etj, do të shpalosin vizionin e tyre, për Bashkimi Evropian, përfshirë Ballkanin perendimor.”, ka shkruar Abrashi në Facebook.

Po ashtu bëhet e ditur se Lidhja Demokratike e Kosovës, si anëtare e EPP-së, do të kontribojë në diskutime, përpilimin e rezolutave dhe debatet në “side events” të Kongresit./21Media