“Yll deti” është projketi i radhës i këngëtarëve, Hazz x Bllind, i cili u lansua sot.

Për tekstin e këngës janë përkujdesur vet këngëtarët ndërsa është realizuar në studion e Genc Prelvukaj, e po ashtu për klipin është përkujdesur “BlackFish.

Hazz x Bllind hyrën në skenë para gjashtë muajsh kur publikuan projektin “E kalume”, pastaj këngën “Latina”, dhe “Yll Deti” është projekti i tyre më i ri./21Media