Kombëtarja e Kosovës për femra pa gjasa për tu kualifikuar në Euro

Kombëtarja e Kosovës për femra pa gjasa për tu kualifikuar në Euro

Federata Evropiane e Hendbollit, ka anuluar në tërësi ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian të Femrave, duke përfshirë këtu edhe ndeshjet e Kombëtarës sonë. Po ashtu janë shtyer edhe ndeshjet e Kombëtareve U-20 dhe U-18 në konkurrencën e meshkujve.(E pergaditi-  Bajram SHALA)./21Media